NS10145T152MNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 1.5MH, SHLDED, 0.27A
Illustrative purposes only
NS10145T152MNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 1.5MH, SHLDED, 0.27A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:1.5mH; RMS Current (Irms):270mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):360mA; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package: 95AJ6766
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 1.5mH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 4.44ohm
  • RMS Current (Irms): 270mA
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 360mA