NRS8040T4R7NJGJV — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 4.1A, SM
Illustrative purposes only
NRS8040T4R7NJGJV
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 4.1A, SM
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 4.1A, SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):4.1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.4A; Product Range:NRS Series; In
  • Power Inductor Case: 8mm x 8mm x 4mm