NRS8040T220MJGJV — INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 20%, 2.2A, SMD
Illustrative purposes only
NRS8040T220MJGJV
INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 20%, 2.2A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 20%, 2.2A, SMD; Inductance:22µH; RMS Current (Irms):2.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.4A; Product Range:NRS Series; Indu
  • Power Inductor Case: 8mm x 8mm x 4mm