NRS8030T4R7MJGJV — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 4A, SMD
Illustrative purposes only
NRS8030T4R7MJGJV
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 4A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • ; INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 4A, SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.6A; Product Range:NRS Series; Induct
  • Power Inductor Case: 8mm x 8mm x 3mm