NRS6045T100MMGKV — INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 20%, 2.4A, SMD
Illustrative purposes only
NRS6045T100MMGKV
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 20%, 2.4A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 20%, 2.4A, SMD; Inductance:10µH; RMS Current (Irms):2.4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.1A; Product Range:NRS Series; Indu
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 4.5mm