NRS6028T6R8MMGJV — INDUCTOR, 6.8UH, SHIELDED, 2.5A
Illustrative purposes only
NRS6028T6R8MMGJV
INDUCTOR, 6.8UH, SHIELDED, 2.5A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inducta; INDUCTOR, 6.8UH, SHIELDED, 2.5A; Inductance:6.8µH; RMS Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.6A; Product Range:NRS Series; Inductor Cas
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 2.8mm