NRS5040T220MMGKV — INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 20%, 1.4A, SMD
Illustrative purposes only
NRS5040T220MMGKV
INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 20%, 1.4A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 20%, 1.4A, SMD; Inductance:22µH; RMS Current (Irms):1.4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.5A; Product Range:NRS Series; Indu
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: NRS Series
  • Product Width: 4.9mm
  • Product Height: 4mm
  • Product Length: 4.9mm
  • DC Resistance Max: 0.126ohm
  • RMS Current (Irms): 1.4A
  • Power Inductor Case: 4.9mm x 4.9mm x 4mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 1.5A