NRS5030T1R0NMGJ — INDUCTOR, 1UH, SHIELDED, 4.9A
Illustrative purposes only
NRS5030T1R0NMGJ
INDUCTOR, 1UH, SHIELDED, 4.9A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductanc; INDUCTOR, 1UH, SHIELDED, 4.9A; Inductance:1µH; RMS Current (Irms):4.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):7.4A; Prod; Available until stocks are exhausted
  • Power Inductor Case: 4.9mm x 4.9mm x 3mm