NRS4012T4R7MDGJV — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 1.5A, SM
Illustrative purposes only
NRS4012T4R7MDGJV
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 1.5A, SM
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 1.5A, SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:NRS Series; In
  • Power Inductor Case: 4mm x 4mm x 1.2mm