NRS3015T1R0NNGHV — INDUCTOR, SHIELDED, 1UH, 30%, 2.1A, SMD
Illustrative purposes only
NRS3015T1R0NNGHV
INDUCTOR, SHIELDED, 1UH, 30%, 2.1A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • ; INDUCTOR, SHIELDED, 1UH, 30%, 2.1A, SMD; Inductance:1µH; RMS Current (Irms):2.1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.1A; Product Range:NRS Series; Induct
  • DC Resistance Max: 30mohm
  • Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.5mm