NRH3012T4R7MNV — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 1.06A, S
Illustrative purposes only
NRH3012T4R7MNV
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 1.06A, S
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%, 1.06A, SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):1.06A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1A; Product Range:NRH Series; In
  • DC Resistance Max: 130mohm
  • Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.2mm