NRH3012T220MN — INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 500MA, SMD
Illustrative purposes only
NRH3012T220MN
INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 500MA, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: NRH Series
  • Product Width: 3mm
  • Product Height: 1.2mm
  • Product Length: 3mm
  • DC Resistance Max: 0.63ohm
  • RMS Current (Irms): 500mA
  • Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.2mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 500mA