NRH2412T2R2MNGH — INDUCTOR, WIREWOUND, 2.2UH, 1A
Illustrative purposes only
NRH2412T2R2MNGH
INDUCTOR, WIREWOUND, 2.2UH, 1A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 2.2µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NRH Series
  • Product Width: 2.4mm
  • Product Height: 1.2mm
  • Product Length: 2.4mm
  • DC Current Rating: 1A
  • DC Resistance Max: 0.168ohm
  • Inductor Case Style: 2.4mm x 2.4mm x 1.2mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%