NR6045T220M — INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 1.9A, SMD
Illustrative purposes only
NR6045T220M
INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 1.9A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Ind; INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 1.9A, SMD; Inductance:22µH; RMS Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.9A; Product Range:NR Series; Inductor C
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 4.5mm