NR6045T101M — INDUCTOR, SHIELDED, 100UH, 800MA, SMD
Illustrative purposes only
NR6045T101M
INDUCTOR, SHIELDED, 100UH, 800MA, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • I; INDUCTOR, SHIELDED, 100UH, 800MA, SMD; Inductance:100µH; RMS Current (Irms):700mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):800mA; Product Range:NR Series; DC Re
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • DC Resistance Max: 500mohm
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 4.5mm