NR6045T100M — INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 3A, SMD, FULL REEL
Illustrative purposes only
NR6045T100M
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 3A, SMD, FULL REEL
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 10µH
  • Product Range: NR Series
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 6mm
  • DC Resistance Max: 0.047ohm
  • RMS Current (Irms): 2.5A
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 3A