NR6028T4R7M — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 2.7A, SMD, FU
Illustrative purposes only
NR6028T4R7M
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 2.7A, SMD, FU
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 2.7A, SMD, FULL REEL; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.7A; Product Range:NR Series;
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 2.8mm