NR6028T470M — INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 950MA, SMD
Illustrative purposes only
NR6028T470M
INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 950MA, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • In; INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 950MA, SMD; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):920mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):950mA; Product Range:NR Series; Inducto
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • DC Resistance Max: 300mohm
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 2.8mm