NR6028T330M — INDUCTOR, SHIELDED, 33UH, 1.1A, SMD
Illustrative purposes only
NR6028T330M
INDUCTOR, SHIELDED, 33UH, 1.1A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 33µH
  • Product Range: NR Series
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 6mm
  • DC Resistance Max: 0.22ohm
  • RMS Current (Irms): 1.1A
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 2.8mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 1.1A