NR6020T2R2N — INDUCTOR, SHIELDED, 2.2UH, 3.2A, SMD
Illustrative purposes only
NR6020T2R2N
INDUCTOR, SHIELDED, 2.2UH, 3.2A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:2.2µH; RMS Current (Irms):2.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.2A; Product Range:NR Series; Power Inductor Case:6mm x 6mm x
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 2mm