NR4012T220M — INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 510MA, SMD
Illustrative purposes only
NR4012T220M
INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 510MA, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • In; INDUCTOR, SHIELDED, 22UH, 510MA, SMD; Inductance:22µH; RMS Current (Irms):540mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):510mA; Product Range:NR Series; Inducto
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Power Inductor Case: 4mm x 4mm x 1.2mm