NR3015T6R8M — INDUCTOR, SHIELDED, 6.8UH, 870MA, SMD
Illustrative purposes only
NR3015T6R8M
INDUCTOR, SHIELDED, 6.8UH, 870MA, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 6.8µH
  • Product Range: NR Series
  • Product Width: 3mm
  • Product Height: 1.5mm
  • Product Length: 3mm
  • DC Resistance Max: 0.16ohm
  • RMS Current (Irms): 880mA
  • Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 870mA