NR3015T4R7M — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 1.02A, SMD, F
Illustrative purposes only
NR3015T4R7M
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 1.02A, SMD, F
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 1.02A, SMD, FULL REEL; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):1.04A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.02A; Product Range:NR Se
  • SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
  • Inductance: 4.7µH
  • Product Range: NR Series
  • Product Width: 0
  • Product Height: 1.5mm
  • Product Length: 3mm
  • DC Resistance Max: 0
  • RMS Current (Irms): 1.04A
  • Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.5mm
  • Inductance Tolerance: 0
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 1.02A