NR3012T4R7M — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 770MA, SMD
Illustrative purposes only
NR3012T4R7M
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 770MA, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • I; INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 770MA, SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):980mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):770mA; Product Range:NR Series; Induc
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • DC Resistance Max: 130mohm
  • Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.2mm