NR10050T330M — INDUCTOR, 33UH, SHIELDED, 2.1A
Illustrative purposes only
NR10050T330M
INDUCTOR, 33UH, SHIELDED, 2.1A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 33µH
  • Product Range: NR Series
  • Product Width: 9.8mm
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 10mm
  • DC Resistance Max: 0.0858ohm
  • RMS Current (Irms): 2.1A
  • Power Inductor Case: 10mm x 9.8mm x 5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 2.5A