NR10050T100M — INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 4.7A, SMD
Illustrative purposes only
NR10050T100M
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 4.7A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Ind; INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 4.7A, SMD; Inductance:10µH; RMS Current (Irms):4.1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):4.7A; Product Range:NR Series; Inductor C
  • DC Resistance Max: 25mohm
  • Power Inductor Case: 10mm x 9.8mm x 5mm