NLV32T-471J-PF — Wirewound Inductor, 470 µH, 40 ohm, 4 MHz, 25 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-PF Series
Illustrative purposes only
NLV32T-471J-PF
Wirewound Inductor, 470 µH, 40 ohm, 4 MHz, 25 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-PF Series
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:470µH; Product Range:-; DC Current Rating:25mA; High Frequency Inductor Case:1210 [3225 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:40ohm; Inductance Toleran
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • Inductance: 470µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV32-PF Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 25mA
  • DC Resistance Max: 40ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 4MHz