NLV32T-3R9J-PF — Wirewound Inductor, 3.9 µH, 1.3 ohm, 55 MHz, 250 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-PF Series
Illustrative purposes only
NLV32T-3R9J-PF
Wirewound Inductor, 3.9 µH, 1.3 ohm, 55 MHz, 250 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-PF Series
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:3.9µH; Product Range:-; DC Current Rating:250mA; High Frequency Inductor Case:1210 [3225 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:1.3ohm; Inductance Toler
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • Inductance: 3.9µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV32-PF Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 250mA
  • DC Resistance Max: 1.3ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 55MHz