NLV32T-331J-EF — Wirewound Inductor, 330 µH, 34 ohm, 5 MHz, 40 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-EF
Illustrative purposes only
NLV32T-331J-EF
Wirewound Inductor, 330 µH, 34 ohm, 5 MHz, 40 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-EF
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 330µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV32-EF
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 40mA
  • DC Resistance Max: 34ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 5MHz