NLV32T-100J-PF — SIGNAL LINE IND, 10UH,150MA,5%,30MHz, FULL REEL
Illustrative purposes only
NLV32T-100J-PF
SIGNAL LINE IND, 10UH,150MA,5%,30MHz, FULL REEL
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 10µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 150mA
  • DC Resistance Max: 2.1ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 30MHz