NLV25T-R68J-EFD — Wirewound Inductor, 680 nH, 0.85 ohm, 300 MHz, 300 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EFD Series
Illustrative purposes only
NLV25T-R68J-EFD
Wirewound Inductor, 680 nH, 0.85 ohm, 300 MHz, 300 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EFD Series
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:680nH; Product Range:NLV25-EFD Series; DC Current Rating:300mA; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.85o
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Inductance: 680nH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV25-EFD Series
  • Product Width: 2mm
  • Product Height: 1.8mm
  • Product Length: 2.5mm
  • DC Current Rating: 300mA
  • DC Resistance Max: 0.85ohm
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1008 [2520 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 300MHz