NLV25T-220J-EF — Wirewound Inductor, 22 µH, 5.5 ohm, 22 MHz, 125 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EF Series
Illustrative purposes only
NLV25T-220J-EF
Wirewound Inductor, 22 µH, 5.5 ohm, 22 MHz, 125 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EF Series
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:22µH; Product Range:NLV Series; DC Current Rating:125mA; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:5.5ohm; Inducta
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 22µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV25-EF Series
  • Product Width: 2mm
  • Product Height: 1.8mm
  • Product Length: 2.5mm
  • DC Current Rating: 125mA
  • DC Resistance Max: 5.5ohm
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1008 [2520 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 22MHz