NLV25T-150J-EFD — Wirewound Inductor, 15 µH, 4.4 ohm, 26 MHz, 140 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EFD
Illustrative purposes only
NLV25T-150J-EFD
Wirewound Inductor, 15 µH, 4.4 ohm, 26 MHz, 140 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EFD
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 15µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV25-EFD
  • Product Width: 2mm
  • Product Height: 1.8mm
  • Product Length: 2.5mm
  • DC Current Rating: 140mA
  • DC Resistance Max: 4.4ohm
  • Inductor Case Style: 1008 [2520 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1008 [2520 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 26MHz