NLV25T-100J-EF — Wirewound Inductor, 10 µH, 3.5 ohm, 33 MHz, 155 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EF Series
Illustrative purposes only
NLV25T-100J-EF
Wirewound Inductor, 10 µH, 3.5 ohm, 33 MHz, 155 mA, 1008 [2520 Metric], NLV25-EF Series
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:10µH; Product Range:NLV Series; DC Current Rating:155mA; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:3.5ohm; Inducta
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 10µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV25-EF Series
  • Product Width: 2mm
  • Product Height: 1.8mm
  • Product Length: 2.5mm
  • DC Current Rating: 155mA
  • DC Resistance Max: 3.5ohm
  • Inductor Case Style: 1008 [2520 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1008 [2520 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 33MHz