MP010696 — Fuse, Automotive, Bolt-down, EV, Bolt Size: M10, Fork Fuse, ANL, Fast Acting, 150 A, 80 V
Illustrative purposes only
MP010696
Fuse, Automotive, Bolt-down, EV, Bolt Size: M10, Fork Fuse, ANL, Fast Acting, 150 A, 80 V
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Fuse Current: 150A
  • Product Range: MP Auto Bolt AEL M10 Series
  • Voltage Rating VDC: 80V
  • Blow Characteristic: Fast Acting
  • Auto Blade Fuse Size: 81mm x 22.5mm x 10.6mm