MF-MSMF150/24X-2 — Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), MF-MSMF, 24 VDC, 1.5 A, 3 A, 1.5 s
Illustrative purposes only
MF-MSMF150/24X-2
Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), MF-MSMF, 24 VDC, 1.5 A, 3 A, 1.5 s
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Surface Mount PPTCs
  • Thermistor Mounting:SMD; Product Range:MF-MSMF Series; Holding Current:1.5A; Tripping Current:3A; Voltage Rating:24V; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Automotive Qua
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Time to Trip: 1.5s
  • Trip Current: 3A
  • Product Range: MF-MSMF
  • Voltage Rating: 24VDC
  • Holding Current: 1.5A
  • PPTC Case Style: 1812 (4532 Metric)
  • Current Rating Max: 20A
  • Operating Temperature Max: 85°C
  • Operating Temperature Min: -40°C