MF-MSMF030-2. — FUSE, PTC RESET, 30V, 300mA, 1812
Illustrative purposes only
MF-MSMF030-2.
FUSE, PTC RESET, 30V, 300mA, 1812
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Surface Mount PPTCs
  • PPTC Case Style:1812 (4532 Metric); Product Range:MF-MSMF Series; Voltage Rating:30VDC; Holding Current:300mA; Trip Current:600mA; Time to Trip:0.1s; Current Rating Max:10A; External De
  • SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
  • Time to Trip: 0
  • Trip Current: 600mA
  • Product Range: MF-MSMF Series
  • Voltage Rating: 30VDC
  • Holding Current: 300mA
  • PPTC Case Style: 1812 (4532 Metric)
  • Current Rating Max: 0
  • Operating Temperature Max: 85°C
  • Operating Temperature Min: -40°C