MCSJK-7NC2-10.00-25-C — Oscillator, 10 MHz, 25 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, CMOS, 3.3 V
Illustrative purposes only
MCSJK-7NC2-10.00-25-C
Oscillator, 10 MHz, 25 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, CMOS, 3.3 V
  • Manufacturer: MULTICOMP PRO
  • Product type: Standard Oscillators
  • Frequency Nom:10MHz; Frequency Stability + / -:25ppm; Oscillator Case:SMD, 5mm x 3.2mm; Supply Voltage Nom:3.3V; Product Range:-; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperatu
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Frequency Nom: 10MHz
  • Product Range: MC SJK 7NC2 Series
  • Supply Voltage Nom: 3.3V
  • Frequency Stability + / -: 25ppm
  • Operating Temperature Max: 85°C
  • Operating Temperature Min: -40°C
  • Oscillator Case / Package: SMD, 5mm x 3.2mm