MBH42.5002-12P/2.6 — Heat Sink, BGA, Black Anodized, 3.4 °C/W, BGA, 42.5 mm, 12 mm, 42.5 mm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
MBH42.5002-12P/2.6
Heat Sink, BGA, Black Anodized, 3.4 °C/W, BGA, 42.5 mm, 12 mm, 42.5 mm
  • Manufacturer: MALICO
  • Product type: Natural Convection Heat Sinks
  • Thermal Resistance:3.4°C/W; Packages Cooled:BGA; External Width - Metric:42.5mm; External Height - Metric:12mm; External Length - Metric:42.5mm; External Diameter - Metric:-; Heat Sink Material
  • Heat Sink Material: Aluminium
  • Thermal Resistance: 3.4°C/W
  • External Width - Metric: 42.5mm
  • External Height - Metric: 12mm
  • External Length - Metric: 42.5mm
  • External Width - Imperial: 1.67"
  • External Diameter - Metric: -
  • External Height - Imperial: 0.47"
  • External Length - Imperial: 1.67"