MBH375002-12P/2.6 — Heat Sink, BGA, Black Anodized, 4.3 °C/W, BGA, 37.5 mm, 12 mm, 37.5 mm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
MBH375002-12P/2.6
Heat Sink, BGA, Black Anodized, 4.3 °C/W, BGA, 37.5 mm, 12 mm, 37.5 mm
  • Heat Sink Material: Aluminium
  • Thermal Resistance: 4.3°C/W
  • External Width - Metric: 37.5mm
  • External Height - Metric: 12mm
  • External Length - Metric: 37.5mm
  • External Width - Imperial: 1.48"
  • External Height - Imperial: 0.47"
  • External Length - Imperial: 1.48"