MBH35002-25P/2.6 — Heat Sink, BGA, Black Anodized, BGA, 35 mm, 25 mm, 35 mm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
MBH35002-25P/2.6
Heat Sink, BGA, Black Anodized, BGA, 35 mm, 25 mm, 35 mm
  • Manufacturer: MALICO
  • Product type: Natural Convection Heat Sinks
  • Thermal Resistance:-; Packages Cooled:BGA; External Width - Metric:35mm; External Height - Metric:25mm; External Length - Metric:35mm; External Diameter - Metric:-; Heat Sink Material:Aluminium; Ext
  • Heat Sink Material: Aluminium
  • Thermal Resistance: -
  • External Width - Metric: 35mm
  • External Height - Metric: 25mm
  • External Length - Metric: 35mm
  • External Width - Imperial: 1.38"
  • External Diameter - Metric: -
  • External Height - Imperial: 0.98"
  • External Length - Imperial: 1.38"