MBH30001-13L/2.0 — Heat Sink, BGA, Black Anodized, 6.9 °C/W, BGA, 30 mm, 13 mm, 30 mm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
MBH30001-13L/2.0
Heat Sink, BGA, Black Anodized, 6.9 °C/W, BGA, 30 mm, 13 mm, 30 mm
  • Manufacturer: MALICO
  • Product type: Natural Convection Heat Sinks
  • Thermal Resistance:6.9°C/W; Packages Cooled:BGA; External Width - Metric:30mm; External Height - Metric:13mm; External Length - Metric:30mm; External Diameter - Metric:-; Heat Sink Material:Alumini
  • Heat Sink Material: Aluminium
  • Thermal Resistance: 6.9°C/W
  • External Width - Metric: 30mm
  • External Height - Metric: 13mm
  • External Length - Metric: 30mm
  • External Width - Imperial: 1.18"
  • External Diameter - Metric: -
  • External Height - Imperial: 0.51"
  • External Length - Imperial: 1.18"