MBH29002-33P/2.6 — Heat Sink, 2.9 °C/W, BGA, 29 mm, 33 mm, 29 mm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
MBH29002-33P/2.6
Heat Sink, 2.9 °C/W, BGA, 29 mm, 33 mm, 29 mm
  • Manufacturer: MALICO
  • Product type: Natural Convection Heat Sinks
  • Thermal Resistance:2.9°C/W; Packages Cooled:BGA; External Width - Metric:29mm; External Height - Metric:33mm; External Length - Metric:29mm; External Diameter - Metric:-; Heat Sink Material:Alumini
  • Heat Sink Material: Aluminium
  • Thermal Resistance: 2.9°C/W
  • External Width - Metric: 29mm
  • External Height - Metric: 33mm
  • External Length - Metric: 29mm
  • External Width - Imperial: 1.14"
  • External Diameter - Metric: -
  • External Height - Imperial: 1.3"
  • External Length - Imperial: 1.14"