MBH19002-25P/2.6 — Heat Sink, BGA, Black Anodized, 3.9 °C/W, BGA, 19 mm, 25 mm, 19 mm
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
MBH19002-25P/2.6
Heat Sink, BGA, Black Anodized, 3.9 °C/W, BGA, 19 mm, 25 mm, 19 mm
  • Manufacturer: MALICO
  • Product type: Natural Convection Heat Sinks
  • Thermal Resistance:3.9°C/W; Packages Cooled:BGA; External Width - Metric:19mm; External Height - Metric:25mm; External Length - Metric:19mm; External Diameter - Metric:-; Heat Sink Material:Alumini
  • Heat Sink Material: Aluminium
  • Thermal Resistance: 3.9°C/W
  • External Width - Metric: 19mm
  • External Height - Metric: 25mm
  • External Length - Metric: 19mm
  • External Width - Imperial: 0.75"
  • External Diameter - Metric: -
  • External Height - Imperial: 0.98"
  • External Length - Imperial: 0.75"