LP332M063H3P3 — ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 3300UF,
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
LP332M063H3P3
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 3300UF,
  • Manufacturer: CORNELL DUBILIER
  • Product type: Snap In / Screw Terminal Aluminium Electrolytic Capacitors
  • ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 3300UF, 63V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:3300µF; Voltage Rating:63V; Product Range:LP Series; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Capacitance