LP151M200C1P3 — ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 150UF, 2
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
LP151M200C1P3
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 150UF, 2
  • Manufacturer: CORNELL DUBILIER
  • Product type: Snap In / Screw Terminal Aluminium Electrolytic Capacitors
  • ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 150UF, 200V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:150µF; Voltage(DC):200V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime