LP102M200H9P3 — ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 2
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
LP102M200H9P3
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 2
  • Manufacturer: CORNELL DUBILIER
  • Product type: Snap In / Screw Terminal Aluminium Electrolytic Capacitors
  • ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 200V 20%, SNAP-IN; Capacitance:1000µF; Voltage(DC):200V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime