LDEEA2100KA0N00 — General Purpose Film Capacitor, Metallized PEN Stacked, 1206 [3216 Metric], 10000 pF, ± 10%, 63 V
Illustrative purposes only
LDEEA2100KA0N00
General Purpose Film Capacitor, Metallized PEN Stacked, 1206 [3216 Metric], 10000 pF, ± 10%, 63 V
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: General Purpose Film Capacitors
  • Capacitance: 10000pF
  • Voltage(AC): 63V
  • Voltage(DC): 100V
  • Product Range: LDE Series
  • Product Width: 1.7mm
  • Product Height: 1.1mm
  • Product Length: 3.3mm
  • Capacitor Terminals: SMD
  • Capacitance Tolerance: ± 10%
  • Capacitor Case / Package: 1206 [3216 Metric]
  • Operating Temperature Min: -55°C