L1210R220MDWIT — Wirewound Inductor, 22 µH, 0.27 ohm, 17 MHz, 780 mA, 1210 [3225 Metric], L-DWI Series
Illustrative purposes only
L1210R220MDWIT
Wirewound Inductor, 22 µH, 0.27 ohm, 17 MHz, 780 mA, 1210 [3225 Metric], L-DWI Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:22µH; Product Range:L-DWI Series; DC Current Rating:780mA; High Frequency Inductor Case:1210 [3225 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.27ohm; Indu
  • Inductance: 22µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: L-DWI Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.5mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 780mA
  • DC Resistance Max: 0.27ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: -
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 17MHz