L0805C470MDWIT — Wirewound Inductor, 47 µH, 5.8 ohm, 11 MHz, 150 mA, 0805 [2012 Metric], L-DWI Series
Illustrative purposes only
L0805C470MDWIT
Wirewound Inductor, 47 µH, 5.8 ohm, 11 MHz, 150 mA, 0805 [2012 Metric], L-DWI Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:47µH; Product Range:L-DWI Series; DC Current Rating:150mA; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:5.8ohm; Induc
  • Inductance: 47µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: L-DWI Series
  • Product Width: 1.25mm
  • Product Height: 1.25mm
  • Product Length: 2mm
  • DC Current Rating: 150mA
  • DC Resistance Max: 5.8ohm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: -
  • Inductor Case / Package: 0805 [2012 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 11MHz